Seurakoulukilpailujen tulokset 16.3.2014

Team Kawerda ry:n ensimmäiset seurakoulukilpailut järjestettiin Ratsutila Kawerdassa sunnuntaina 16.3.2014. Pikkupakkasessa käydyissä kilpailuissa nähtiin yli 60 starttia. Team Kawerda kiittää lämpimästi kaikki kilpailijoita, tukijoita, yleisöä, tuomareita ja loistavaa talkooporukkaa erinomaisesti sujuneista kisoista. Tervetuloa uudestaan!

Kuvia Facebookissa: Seurakoulukisakuvia

TULOKSET

Luokka 1, Helppo C, Tutustumisluokan kouluohjelma
Tuomari C, Tarja Karppinen

I Jessika Markkanen – Isi Dot (GR) 67,17 %
II Janita Markkanen – Basra (GR) 60,65 %

3. Essi Iivonen – Shannon III (Tampa) 60,22 %
4. Petra Enberg – Ai.Ka. Leonard (LOR) 59,78 %
5. Tilda Paukonoja – Pin Rock’s Final Fantasy (PunRa) 57,61 %
6. Ada Silfver – Sunnylands Miss Laura (Art) 53,26 %
7. Suvi Svatling – Rochelle II (CR) 49,57 %
8. Hedwig Wikström – Andorra (NXR) 49,13 %

Luokka 2a, Helppo B:3
Tuomari C, Sari Nevalainen
Tuomari H, Tarja Karppinen

I Seija Markkanen – Isi Dot (GR) 64,89 %
II Iitu-Olivia Laakkonen – Namanjana 64,09 %
III Laura Nieminen – Hot Roddie (TKa) 63,98 %
IV Martha Lehtonen – Hadrian II 62,73 %

5. Katja Laine – Rudy (TKa) 62,61 %
6. Fanny Peltonen – Pin Rock’s Gerko (HusR) 61,25 %
7. Tiina Hlevnjuk – Roberta (EST) 60,46 %
8. Päivi Ohtonen – Hempan Pysti (TKa) 59,89 %
9. Ada Silfver – Regent (Art) 59,78 %
10. Minna Hietanen – Viennette (TKa) 59,55 %
11. Seija Markkanen – Basra (GR) 59,32 %
12. Tilda Paukonoja – Pin Rock’s Final Fantasy (PunRa) 55,34 %
13. Petra Enberg – Ai. Ka. Leonard (LOR) 51,93 %
14. Sini Johansson – Heart Of Fire (NXR) 51,14 %
15. Mari Liiri-Forsberg – Andorra 42,39 %

Luokka 2b, Helppo B:3
Tuomari C, Satu-Maria Jauhiainen
Tuomari H, Sari Nevalainen

I Siiri Leino – Paladium (PunRa) 65,68 %
II Ira Sydänmaanlakka – Amigo (Ri-Ra) 65,00 %
III Saana Tupola – Romeo (PunRa) 64,44 %
IV Sara Veijalainen – Maxi Milano (PunRa) 62,39 %

5. Anna Aarnio – Volare (ÖKR) 62,39 %
6. Niina Salonen – Pin Rock’s Tico (NuR) 61,37 %
7. Heidi Lindström – Turon Hämäys (TKa) 59,2 %
8. Päivi Lappalainen – Namaste du Gite (TFC) 58,86 %
9. Tuuli Hannula – Quiberon (LOR) 58,52 %
10. Nicole Hellberg – Click On (LOR) 57,5 %
11. Anne Salo – Jethro (NuR) 56,59 %
12. Elina Hakala – Nougat Vanilja (NPR) 56,35 %

Luokka 3, Helppo A, Kenttäkilpailuohjelma nro 6
Tuomari C, Satu-Maria Jauhiainen

I Roosa Nissinen – Furia 69,58 %
II Iida Melgin – Samaritano (NUMRA) 65,63 %
III Laura Jalasto – Pimun Vilske (JOKERA) 63,54 %
IV Fredrika Blomqvist – Danny Dancer (KamaRa) 63,13 %

5. Laura Nikkinen – Adleris (ÖKR) 61,67 %
6. Laura Nieminen – Filister (TKa) 61,46 %
7. Elina Lekander – Vertigo (YRa) 61,46 %
8. Siiri Leino – Paladium (PunRa) 60,83%
9. Saija Viljanen – Puela (IRS) 60,83 %
10. Anna Aarnio – Volare (ÖKR) 60,63 %
11. Saana Tupola – Romeo (PunRa) 60,63 %
12. Jari Lindström – Al Don Lucero (TKa) 59,79 %
13. Sara Veijalainen – Maxi Milano (PunRa) 59,38 %
14. Minna Hietanen – Aho-Orvokki (TKa) 58,75 %
15. Tanja Salonen – Aber Hallo (NuR) 58,54 %

Luokka 4, Vaativa B:1
Tuomari C, Tarja Karppinen
Tuomari H, Sari Nevalainen

I Mikaela Lundberg – Showtime (HunR) 61,67 %
II Katja Laine – Da Capo III (TKa) 60,94 %

3. Sini Johansson – San Song (NXR) 60,94 %
4. Laura Nikkinen – Adleris (ÖKR) 57,3 %

Mainokset